Newsome High School

Newsome High School ‘Cross, 14 Oct 2012

 

Youth
1 Bobbin Gardener Harrogate Nova U16
2 Harry Hardcastle K.C.A. U14
3 Mason Hollyman K.C.A. U14
4 Jacob Feetham Wakefield JT U14
5 Tom Humphrey Easltands Velo U14
6 Lucy Horrocks Hope U14G
7 Thomas Nelson Pedalsport U14
8 Mason Mirzaali Bronte Wheelers U14
9 Joe Williams Holme Valley Wh U16
10 Hannah Saville Norton Wheelers U14G
11 Jack Ford Wakefield JT U14
12 Joe Parker East Bradford CC U16
13 Lewis Gardiner Hudd Star Wh U14
14 Daniel Gilpin U16
15 Sophie Thackray Paul Milnes U14G
16 Lewis Mason Harrogate Nova U14
17 Harry Cooper-Oldroyd K.C.A. U14
18 Joe Pilling Wakefield JT U14
19 Shea Kerry Holme Valley Wh U14
20 Elizabeth Lloyd Wakefield JT U16G
21 Luke Benn U16

Under-8
1 Sammy Mills U8 Boys U8 Yorkshire Champion
2 Astrid Hiley Pedalsport U8G Girls U8 Yorkshire Champion
3 William Huddleston Hudd Star Wh U8 Boys Silver Medal Winner
4 Elizabeth Fletcher Hudd Star Wh U8G Girls Silver Medal winner
5 Amber Ford Hudd Star Wh U8G Girls Bronze Medal Winner
6 Matthew Warriner Pedalsport U8 Boys Bronze Medal winner
7 Benjamin Hodgson Holme Valley Wheelers U8
8 Jamie Clarke U8
9 Jack Ferreira U8
10 Beth Howarth Hudd Star Wh U8G
11 Partick Clayton Hudd Star Wh U8
12 Eliza Kneale U8
13 Olivia Rushby Pedalsport U8G
14 Amy Mourne Hudd Star Wh U8G
15 Evie Rushby Pedalsport U8G
16 Rudi May Sheffrec CC U8
17 Lucy Milsom Calder Clarion U8G
18 Esme Randall Yorkshire Velo U8G
19 Sophie Fletcher Hudd Star Wh U8G
20 kate Shaw Hudd Star Wh U8G
21 Hattie Armstrong Wakefield JT U8G
22 Jack Edwards Hudd Star Wh U8
23 Sophie Hardcastle K.C.A U8G
24 Sam Wood Hudd Star Wh U8
25 Sally Asquith East Bradford CC U8G
26 Benjamin O’Halloran U8
27 Amos Dukes Hudd Star Wh U8
28 Fraser Kneale U8
29 Tegwen Stanford Team Hope U8G
30 Daisy Dawson U8G
31 Gretal Wood U8G
32 Felix Randall U8
33 Florence Whiteley Hudd Star Wh U8G
34 Alice Kaye U8G
35 Jamie Milsom Calder Clarion U8
36 Tobin Clarke U8
37 Lucy Kaye U8G
38 Victoria Hodgson Holme Valley Wheelers U8G
39 Laura Asquith East Bradford CC U8G

Under-10
1 Cameron Brandford Wakefield JT U10 Boys U10 Yorkshire Champion
2 Marcus Hiley Pedalsport U10 Boys Siver Medal Winner
3 Jamie Asquith East Bradford CC U10 Boys Bronze medal Winner
4 Alex Bailey Hudd Star Wh U10
5 Tom Sheard K.C.A U10
6 Ruby Yates Holme Valley Wh U10G Girls U10 Yorkshire Champion
7 Kayleigh Wells Yorkshire Velo U10G Girls Silver Medal Winner
8 Ellie Armstrong Wakefield JT U10G Girls Bronze Medal Winner
9 Arran Wolstenhome Hudd Star Wh U10
10 Jamie Mosely Hudd Star Wh U10
11 Joe Sarmiento U10
12 Chloe Hinchliffe Wakefield JT U10G
13 Sam Young Hudd Star Wh U10
14 Martin Smith Hudd Star Wh U10
15 Frances Hodgson Holme Valley Wh U10
16 Ella Hampson Hudd Star Wh U10G
17 Hannah Whitworth Hudd R C U10G
18 Frances Owen- Stanford Team Hope U10G
19 Theo Hughes Holme Valley Wh U10
20 Ella Minogue U10G
21 Faith May Sheffrec CC U8G

Under-12
1 Jenson Young Pedalsport U12 Boys Yorkshire Champion
2 Max Rushby Pedalsport U12 Boys Silver Medal Winner
3 Fin Cooper-Oldroyd K.C.A. U12 Boys Bronze Medal Winner
4 Ava Oxley Wakefield JT U12 Girls Yorkshire Champion
5 James Ince K.C.A. U12
6 Henry Hollyman K.C.A. U12
7 Lewis Cook Holme Valley Wh U12
8 Morgan Mirzaali Bronte Wheelers U12
9 Adam Fortune U12
10 Tom Whitworth Hudd RC U12
11 Paul Asquith East Bradford CC U12
12 Charlie Paige Chlitheroe BC U12
13 Julliette Brandford U12 Girls Silver Medal Wnner
14 Lucy Whearty Pedalsport U12G Girls Bronze Medal Winner
15 Fionn Kerry Holme Valley Wh U12G
16 Millie Yates Holme Valley Wh U12G
17 Luke Middlemiss Dirtwheels U12
18 Tom Ford U12
19 Issac Williams Wakefield JT U12
20 Issac Waton U12
21 Scott Wolfenden K.C.A. U12
22 Harry Lea U12
23 Nathan Page East Bradford CC U12
24 Jonny Gill Ilkley CC U12
25 Aaron Ward East Bradford CC U12
26 Daniel Howatson U12
27 Joe Hughes Holme Valley Wh U12
28 Ben Minogue U12
29 Jack Sheard Wakefield JT U12
30 Adam Mills U12
31 Amy Hinchliffe Wakefield JT U12
32 Ruby Boyes Hudd Star Wh U12
33 Adam Bailey U12

Senior, Junior, Veteran, Women
1 R Partridge S
2 T Randall S
3 A Johnson S
4 J Hick V
5 M Downes U23
6 S Smith V
7 J Klekner S
8 P Hinchcliffe V
9 R Allen V
10 R Crabtree S
11 A Carr V
12 R Bradbury V
13 A Whitworth V
14 M Horrocks V
15 D Warner S
16 L brown S
17 J Thompson S
18 T Gill V
19 D Johnson S
20 N Hendry V
21 A Westwell V
22 J Wright V
23 I Boyes S
24 D Beachill S
25 M Jacobi V
26 T Beachill V
27 J Galways V
28 K Holmes V
29 D Jennaway V
30 C Moody V
31 T Mills V
32 P Sleaford V
33 E Wolstenholme S
34 J Dyson V
35 S Muldoon V
36 N Mason V
37 O Henricksen V
38 P Milsom S
39 T Howarth S
40 I Obrien V
41 P Wood V
42 M McDermott V
43 D Bllantine V
44 J Savage V
45 S Owens V
46 J Ginley V
47 N Waggett V
48 P Dukes V
49 G Armstrong V
50 A Cook V
51 M Asquith S
52 C Palliser J
53 A Cooper S
54 T Sarmiento V
55 S Walker V
56 N Middlehurst V
57 D Shaw S
58 K Saville V
59 D Lomas S
60 R Mellor W
61 D Smith V
62 N Hollyman V
63 P Dixon V
64 B Stock J
65 S McCall V
66 N McLaughlan V
67 J Redmond V
68 A Rogers W
69 C Parker V
70 N Hartle W
71 B Nelson S
72 P Middlemiss V
73 S Lloyd WJ
74 L Jolly W
75 G Dukes W
76 C Beetham V
77 R Branford W
78 F Rothwell V
79 A Ohalloran W
80 T Clay V

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Bespoke Sports Kit
Bespoke Sports Kit have put together some amazing YCCA products for you to buy & they will make a donation to YCCA for every item purchased. Great for Christmas presents! Check out the online shop below or at one of our events: Bespoke Sports Kit YCCA Online Store
Our Sponsors
%d bloggers like this: